İSTANBUL TURU

Bilgi

1.GÜN
TOPKAPI SARAYI-AYASOFYA-HİPODROM-SULTANAHMET CAMİİ-KAPALI ÇARŞI
Havalimanında Belirtilen Noktalarda Buluşma Sonrası uçuş işlemlerimiz gerçekleşiyor Sonra Tarihi Yarım Adaya Ulaşıyor Ve Gezimize Geçmişteki Adı Saray-I Cedid-İ Amire Olan Saray, Bugünkü İsmini 19 Yy.Da, Surlardaki Bir Kapıdan Almıştır. Topkapı Sarayı’nın Yapımına Fatih’in İstanbul’u Almasından Yaklaşık Yirmi Yıl Sonra Başlanıp; 1479 Yılında Yapımı Bitmiş Olsa Da, Yapılanma Dinamik Bir Şekilde Devam Etmiş Ve Sonradan Yapıya Birçok İlaveler Olmuştur. Ortalama 700 Bin Metrekarelik Bir Alana Sahip Olan Saray; Ayasofya’dan Gülhane’ye, Gülhane’den Sirkeci’ye Kadar Geniş Bir Alana Yayılan Ve Sur-İ Sultani Denilen Yüksek Ve Geniş Duvarlarla Çevrilidir.İlk Dört Avluyu Gezdikten Sonra (Harem Turu Dahil Değildir) Yapıldığı Dönemde En Büyük Klisesi Olan 537 Yılında Jüstinyen Emriyle Yapılan Tarihin En Muhteşem Mimarilerinden Birisi Olan Ayasofyaya Geliyoruz. Ayasofya Gezimiz Sonrası Buradan Ayrılıyor Ve Genç Yaşta Tahta Geçip Genç Yaşta Hayatı Gözlerini Kapayan Anadolu Nun İlk Altı Minareli Camisi Olan Görkemli Çinileri İle Dikkat Çeken Sultan Ahmet Camii Gezimiz Sonrası Buradan Ayrlıyor Ve Constantinople Döneminde En Önemli Merkez Olan Halkın Eğlence Merkezi Halkın Sembolü Hipodromu Gezmeye Başlıyoruz.Meydandaki Geriye Kalan Anıtlar Hakkında Bilgi Aldıktan Sonra Buradan Ayrlıyor Ve Fatif Sultan Mehmet Tarafından Yaptırılımış Kapalı Çarşıya Gidiyor Ve Serbest Zaman Veriyoruz.
Gezimiz Sonrası Otelimize Ulaşıyor Ve Check in İşlemleri Sonrası Dinlenmek Üzere Ayrılıyoruz.

2.Gün FENER RUM PATRİKANESİ-EYÜP SULTAN CAMİ-PİYER LOTİ TEPESİ-MISIR ÇARŞISI-GALATA KÖPRÜSÜ-TAKSİM-İSTİKLAL ÇADDESİ-BOĞAZ TURU
Sabah Kahvaltısı Sonrası Otelimizden Ayrılıyoruz.Gezimize Eyüp Sultan Türbesi İle Başlıyoruz.Buradan İstanbulun Güzel Bir Manzara Keyfi Yapıyor Ve Aziyadeye Olan Aşkını Kaleme Aldığı Bu Güzel Tepe Den İstanbul Manzarası İzlerken Bir Çay Molası Veriyoruz. Buradan Ayrılıyor Ve Ortodoksluğun Sembolü Olan Fener Rum Patrikanesine Geliyoruz Burada Patrikane Gezisi Esnasında İkonastasiz Duvarı Bizleri Büyüleyecek.Patrikaneden Ayrılıyor Ve Mısır Çaşısına Ulaşıyor Ve Alışveriş İçin Serbest Zaman Veriyoruz. Buradaki Gezimiz Sonrası Boğaz Turumuz Başlıyor.Tur Esnasında Boğazın Her İki Yanını ;Yalılar Ve Sarayları Uzaktan Görme Şansımız Olacak.Gezimiz Sonrası Turumuzun Son Noktasını Taksime Ulaşıyor Ve İstiklal Caddesinde Vereceğimiz Serbest Zaman Sonrası Havalimanına Doğru Yolculuğumuz Başlıyor.

NOT :
Yol ve hava muhalefeti dolayısıyla çıkılamayan yolardan ve program iptallerinden acentemiz sorumlu olamaz.
Program rehber tarafından tamamı gerçekleştirilmek kaydı ile değiştirilebilir
Otellerde üçlü oda azlığı nedeniyle üçüncü kişi yatak kalite garantisi verilemez. Koltuk sözü verilemez ve rezervasyon sırasına göre koltuk sırası belirlenir. Hava ve seyahat acentasının dışında olan nedenlerden dolayı yapılamayan turlardan firma sorumlu tutulamaz .Hedef Kalkış Rakamı 35 Kişi olup tur firması yeterli katlımım olmaması nedeniyle oluşacak nedenlerden misafirleri haber vermek kaydıyla erteleme veya iptal etme hakkını saklı tutar.Ek hizmetler ve tur ücreti bir bütündür ayrılamaz Misafirler bunu rezervasyon esnasında ödemek zorundadır. Yetersiz katılım veya benzer sıkıntılar sonucu oluşacak tur iptallerini seyahat acentesi 2 gün öncesi olmak üzere haber verir. Tur öncesi otellerde oluşabilecek operasyon sıkıntıları karşısında acente başka bir otelle değişiklik yapabilir. 00-06 yaş çocuklarda yatak sözü verilmez.06.12 yaş çocuklarda yatak kalitesi standart olmayabilir.En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler
 • Ekonomik sınıf uçak bileti
 • Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Mercedes Tourısmo veya Travego-Safir-Man Fortuna Otobüsler İle Ulaşım(Sayı yetersizliklerinde Mini veya Midi araçlarla seyahat yapılabilir)
 • Çevre Gezileri
 • 1 Sabah Kahvaltısı
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Boğaz Turu
Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler
 • Tüm Öğlen Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Müze giriş ücretleri

Detaylı Bilgi için Arayınız

+444 5 479