EGENİN İNCİLERİ TURU

Egenin İnci gibi güzellikleriyle harika bir deneyim

Bilgi

1.Gün – İstanbul - İzmir
Gece Yolculuğu (İzmir’e Hareket)
Belirtilen kalkış noktalarından misafirlerimizi alıp gece yolculuğumuza başlıyoruz ve İzmir’e hareket ediyoruz.

2.Gün - İzmir (Panorama) – Urla – Alaçatı – Çeşme – Ilıca
Sabah saatlerinde kahvaltı molası sonrası İzmir’e ulaşıyoruz. İzmir panoramik şehir turumuzun devamında rotamızı Urla istikametine çeviriyoruz. Urla iskele mevkiinde vereceğimiz kısa mola sonrasında ilk durağımız Yunanlı ünlü şair Yorgo Seferisin evi olacak. Burada şairin hayatı hakkında alacağımız kısa bilgi sonrasında adı Urla ile özdeşleşmiş Tanju Okan’ın anısına yapılan parkın çevresinde kısa bir fotoğraf molası verip, günümüzden 2600 yıl öncesinden kalma ve bugün işler hale getirilmiş olan zeytinyağı işliğini görüp bu mucizevi ağaç ve onun ürünü olan zeytinyağı hakkında bilgi alıp, Sakız Ağaçları, Arnavut kaldırımlı sokakları, taş evleri ile ünlü Alaçatı’ya geçiyoruz. Alaçatı’da sakız reçeli, sakız rakısı, sakızlı dondurma tadabileceğiniz lezzetler arasında yer almaktadır. Buradan yarımadanın bir başka saklı köşesi enginar bahçeleri arasından Çeşme’ye doğru yolculuğumuz başlıyor. Çeşme kalesini gördükten sonra serbest öğle yemeği molasında meşhur Çeşme kumrusunu denemenizi öneririz. Yemek molası sonrasında rotamızı denize de girebileceğimiz dünyaca ünlü 3 km’lik uzunluğu ve yer altı suları ile de beslenmesi sebebiyle kış mevsimi hariç tüm mevsimlerde denize girilebilen Ilıca Plajına çeviriyoruz. Denize girmek istemeyen misafirlerimiz Çeşme’yi keşfetmeye devam edebilirler. Çeşme’den sonra 2,5 saatlik yolculuk sonrasında konaklamamız için Kuşadası’nda bulunan otelimize geçiyoruz.

3.Gün - Efes Antik Kenti - Şirince Kasabası – Birgi Kasabası
Otelimizde alacağımız kahvaltıdan soniki saatlik yolculuğunuz sonrasında dünyanın en büyük şehirlerinden biri olan Efes Antik Kentine gidiyoruz. Kent içerisinde bulunan Odeon, Domitian Tapınağı, Hadrian Kapısı, Traian Çeşmesi, Celcius Kütüphanesi, Aşkevi, Tuvaletler, Büyük Tiyatro, Büyük Liman, Herakles Kapısı, Agora, Nike Heykeli, Gymnasium, Şehir Surları, Nekropol, Curetler Caddesi gibi kalıntıları gezip eskiden adı çirkince şimdi ise Şirince olan Rum köyüne gidiyoruz. Köyde üretilen şaraplardan tadıyor, Arnavut kaldırımlı taş sokaklarında nostaljik bir yürüyüş yapıp öğle yemeğimizi bu şirin köyde molada alıyoruz. Yemek sonrası Ödemiş’e geliyor oradan evleriyle, konaklarıyla ünlü Birgi kasabasına varıyoruz. Aydın Oğullarının başkenti Ödemiş’in şirin beldesi Birgi, ipek dokumacılığı ve incirleriyle ünlü. Osmanlı dönemi sivil mimarisinin en özenli örneklerini hala barındıran Birgi de yapacağımız gezi esnasında keyifli zamanlar geçirecek ve Egenin gizli kalmış güzelliklerinden ayrılmak istemeyeceksiniz. Birgi’nin doğal ürünleri ve zeytinyağları ile yapılan yemeklerinden tatmanızı öneriyoruz. Gezimiz sonrası İstanbul’a doğru yolculuğumuz başlıyor.

Müze Ören Yerleri Girişleri Hakkında:

65 yaş ve üstü T.C vatandaşları, Gaziler ile şehit ve gazilerin eş ve çocukları, T.C vatandaşı engelliler ve bir refakatçisi, Basın kimlik kartı sahipleri ve 0-12 yaş arası yabancı uyruklu çocuklar belirttiğimiz kimliklerini ibraz etmek kaydı ile müze giriş ücretlerini kendileri öderler.

Not

Rezervasyon sırasında koltuk numarası verilmez. 3 ve 4 numaralı koltuklar rehberlere aittir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Turlarımız otel, otobüs, tur programı, müze ve ören yeri girişleri ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Mücbir sebepler dışında kullanılmayan hizmetlerin ücret iadesi yapılamaz. Tur programının uygulayıcısı rehberdir, bu nedenle hava muhalefeti, konaklama otelinin konumu vb. şartların gerektirdiği durumlarda programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda acente sorumluluğu yoktur. Programda belirtilen oteller öncelikli konaklama tesisleridir. Bölgelerin ve otellerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı standart ve yıldız kategorisinde veya bir üst sınıf otel ile değişiklik yapılabilir. Programda belirtilen öğle yemeği veya mola yerleri aynı standartlarda olmak kaydı ile değişebilir. Yeterli sayıda çoğunluk sağlanamadığı durumda tur iptal olur veya bir sonraki hafta aktarılır. Böyle bir durumda acente misafirlerine 2 (iki) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.
Kişi Sayısına Göre Ulaşım Araçlarımız Değişkenlik Göstermektedir.

Ulaşım Kalkış Noktaları
 • 21:00 Bakırköy İncirli
 • 22:00 Mecidiyeköy Meydan
 • 23:00 Kozyatağı Yan Yol
 • 23:20 Pendik Köprüsü
Dinlenme Tesisleri ve Mola Yerleri
 • Susurluk Dinlenme Tesisleri
Öğle Yemeği Detayları
 • 2.Gün; Çeşme Serbest Zaman
 • 3.Gün; Şirince Köyü Serbest Zaman
Ücrete Dâhil Olan Hizmetler
 • Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 • Belirtilen Otellerde Konaklama - (1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama)
 • İkramlar - (Otobüs İçi İkramlar)
 • Çevre Gezileri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Rehberlik Hizmetleri
Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler
 • İlk Gün Sabah Kahvaltısı
 • Kişisel Harcamalar
 • Ekstra Turlar
 • Öğle Yemekleri
 • İçecekler
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Müze Kart (Opsiyonel) 40,00 TL

Detaylı Bilgi için Arayınız

+444 5 479